В детайли
Увеличение на заплатите с 20 процента поискаха служителите във врачанското поделение на НОИ
9733
България
Увеличение на заплатите с 20 процента поискаха служителите във врачанското поделение на НОИУвеличение на заплатите с 20 процента поискаха служителите във врачанското поделение на Националния осигурителен институт (НОИ). По време на обедната си почивка те се включиха в националния протест на работещите в института, организиран от Синдиката на административните служители „Подкрепа“.„Ние също заслужаваме правилна оценка и правилно отношение, защото сме институция, без която не може. Ние работим в името на обществото, за обществото.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 21 Ноември 2025, 14:26 ч.
Увеличение на заплатите с 20 процента поискаха служителите във врачанското поделение на Националния осигурителен институт (НОИ). По време на обедната си почивка те се включиха в националния протест на работещите в института, организиран от Синдиката на административните служители „Подкрепа“. „Ние също заслужаваме правилна оценка и правилно отношение, защото сме институция, без която не може. Ние работим в името на обществото, за обществото. Звучат лъжи, че ние получаваме някакви огромни заплати, някакви огромни бонуси. Не може всички да се слагат по общ знаменател. Висшите чиновници, ако имат такива заплати и бонуси, то ние сме на светлини години от тях в това отношение“, каза пред журналисти Валя Тодорова, председател на синдикалната организация в НОИ във Враца. Тя показа фиш със заплата от 1884 лева, за 35 години стаж и чиста сума след данъци и удръжки 1743 лева. По думите с фалшивата информация за високи заплати се настройва обществото против тях. „А пък цялото това общество идва в един момент при нас по различни поводи - безработица, майчинство, болнични, пенсии. Накрая все до нас се стигна в един момент“, коментира Тодорова. На протест заради ниско заплащане излязоха вчера и работещите в Националния осигурителен институт във Враца. Очаква се следващата седмица недоволството си да изразят и служителите в регионалните поделения на Агенция по заетостта, на Изпълнителна агенция „Главна инспекция по труда“ както и на „Агенция за социално подпомагане“.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Централната избирателна комисия приключи работата си в мандат 2021–2026 с 10 национални избора и 174 частични вота
|
|
|
Окръжен съд - Кюстендил наложи наказание от седем години и половина затвор на пиян шофьор, причинил смърт при катастрофа
|
|
|
Олег Невзоров е на разпит в полицията във Варна, не е задържан
|
|
|
Олег Невзоров е локализиран веднага при стъпването му в България
|
|
|
Нова инвестиция в Бизнес зона „Перистър“ ще разкрие около 50 работни места в Разград
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Областният управител на Кърджали огледа дезинфекционните площадки от двете страни на границата с Гърция през Маказа
|
|
|
Граждани ще могат да поставят въпроси в съвместна приемна на депутати и Областната администрация в Разград
|
|
|
Не съм бягал от България, не се чувствам виновен, не са ме пазили политици
|
|
|
Модернизираният Дом за стари хора в село Кутово отвори врати
|
|
|
Заради пожар в тир с дървени трупи е затруднено движението по пътя Стойките – Широка лъка, съобщиха от полицията в Смолян
|
|
Радиопрограми



Тикер
9733
ЗАПАЗИ
Централната избирателна комисия (ЦИК) приключи работата си в мандат 2021–2026 г. с последно заседание днес, 22 юни 2026 г., съобщиха от комисията.
През изминалите пет години ...